Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/webvol36/yb/o3hyo6s2fsnfj1e/mnhf.swb.org/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/essential-grid.php on line 97

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /www/webvol36/yb/o3hyo6s2fsnfj1e/mnhf.swb.org/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Preliminärt tidsprogram unghästtest och Ridhästtest 2020 – SWB | Swedish Warmblood Association

Preliminärt tidsprogram unghästtest och Ridhästtest 2020

Startplan Unghästtest och Ridhästtest 2020

 

Lördag 16 maj 2020:

 

Mätning från kl 08.00 i ”karantänstallet”

 

08.30 Hanna Wiklund Svea

08.50 Elena Göransson Marcela Viera S

09.10 Johanna Hammarstrand Emmett Club of Kasa

09.30 Helen Moen Scott B

09.50 Johanna Hammarstrand Horse Scapings Ruben

 

10.10 Paus

 

10.25 Johanna Hammarstrand Foreman J

10.45 Lena Sandberg Aspekt

11.05 Cecilia Mårtensson Ashford

11.25 Kristina Girhagen It´s Quirabee KG

11.45 Cecilia Mårtensson Lakota Style

12.05 Jessica Sjölén Vanna Savanna

 

12.25 Paus

 

13.25 Cecilia Mårtensson Adelinde

13.45 Jessica Larsson Heureka Bucaille

14.05 Robin Holmström Tequila VS (48)

14.25 Martin Ågevall Fabriori

 

14.45  Paus

 

15.00 Anna Hedendahl Mimrike

15.20 Martin Ågevall Carizma Cloe

15.40 Robin Holmström Zinfandel VS

16.00 Linn Lundmark Casino

16.20 Maria Elf HighHera

16.40 Anna Dufvenberg Merci Coeur

17.00 Helen Hansen Axelsson Primo Sorriso

17.20 Lina Wikberg Freeman

Slut vid 17.40 i löshoppningsringen

 

Söndag 17maj 2020:

 

Mätning från 07.30 i karantänstallet

 

Gångarter utebanan:

08.30 Josefine Erlandsson+ Moa Eklund

08.50 Cecilia Mårtensson + Johanna Sondell

09.10 Arvid Johansson + Susanne Malmberg

09.30 Yvonne Björkman + Annelie Elofsson

09.50 Lillemor Andersson + Angelica Byström

10.10 Sara Heed + Josefine Erlandsson

10.30 Linnea Lidholm+ Sofie Andersson

 

Uppsutten hoppning A-manegen:

 

09.20 Josefin Erlandsson Majas Vildhjärta

09.35 Moa Eklund Cocco Bellan

09.50 Cecilia Mårtensson Delaware

10.05 Johanna Sondell

10.25 Arvid Johansson Banksy

10.40 Josefine Erlandsson

10.55 Johanna Hammarstrand

 

Ombyggnation (Lunch Domare)

 

Löshoppning

 

11.45 SaraHeed Dixie J

12.00Sofie Andersson Total Kenda (F4)

12.15 Lillemor Andersson Ginger Rogers II

12.30 Linnea Lidholm Be my star

 

Ponny löshoppning Amanegen alla domare:

 

12.45 Marlene Andersson Valorous Majestic

13.05 Jenny Edlund Quick Lap of Honour

13.25 Selma Näslund Shadows C Surprise

13.45 Sarah Borglund Grand Versus Key